close
1
2
3
Temel Bilgiler
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Firma Adı
Almak İstediğiniz Hizmetler
Proje Bilgileri
Proje Bilgileri
Hangi Dilleri Olacak
Alan Adı
Web Sitenizin Anasayfası Nasıl Olmalıdır?
Anasayfa Blog

Web Sitenizin Anasayfası Nasıl Olmalıdır?

Web Tasarım

Web Sitenizin Anasayfası Nasıl Olmalıdır?

08 Eylül 2019 Abdullah Hocaoğlu Görüntülenme: 1412
Web Sitenizin Anasayfası Nasıl Olmalıdır?

“Don’t judge a book by its cover”  yaygın bir İngilizce deyiş. Bir web sitesinin ana sayfasının tasarlanması ile ilgili zorluk, tıpkı bir kitabın kapağı gibidir. Eğer kapaktan, pozitif bir enerji yakalayamazsak o kitabı almaktan vazgeçebiliriz. Halbuki aradığımız bilgiler oradadır. İşte tıpkı bunun gibi ziyaretçiler web sitenizi anasayfanız da aldıkları ilk izlenime göre yargılayacaklardır.
Bu bağlamda Anasayfanızı tasarlarken dikkat etmeniz gereken birkaç öncelik vardır, bunlardan bazıları şunlardır ;

Bir açılış sayfası kullanmayın

Bir açılış sayfası, ‘Hoş Geldiniz’ yazan veya siteye girmeden önce görüntülenen bir animasyonu gösteren bir sayfadır. Günümüzün internet kullanıcıları sabırsız ve bilgiye çok hızlı ulaşmak istediklerinden dolayı böyle bir sayfadan derhal kaçacaklardır. Bir araştırmaya göre, kullanıcıların% 25’inin daha açılış sayfalarında ‘geri’ tuşuna tıkladığını ve siteye bile girmiyor. Arama motorları da, bu tarz siteleri çok az metin veya bilgi içerdiğinden kötü olarak değerlendiriyor. Böyle şeylerden şiddetle kaçınmanızı tavsiye ederim.

Anasayfanızın üst kısımlarında biryerlere harekete geçirici mesaj koyun

İnanılmaz görünebilir, ancak araştırmalar , bir harekete geçirme çağrısının (ör. “Bizimle İletişme Geçin”, “Hızlı Teklif Alın” veya “Hemen İndirin”) sayfanızın üst kısmına eklenmesinin dönüşüm oranınızı önemli ölçüde artırdığını gösteriyor.

 

Ürününüzü yansıtan bir ana sayfa web sitesi tasarımı oluşturun

Siteniz görsel açıdan zengin olacaksa (örneğin, fotoğraflar, resimler veya çok sayıda ürün resmi kullanacaksanız), genel tasarımın arka planda çok fazla dağınıklık olmayan nötr bir rengi (beyaz, gri veya siyah) tutmanız en iyisidir. bu sayede ön planda o kullanacağınız göreseller olur.

Sitenizi hangi renkte yapacağınızı düşünürken, renklerin sitenizin üzerinde oluşturduğu sembolü düşünmelisiniz. Mesela Kırmızı tutkulu bir renktir ve arabalar ya da spor için iyi bir fikir olabilir, ancak ürün satan bir web sitesinde kullanmak işe yaramayabilir. Yeşil doğa ve istikrarı sembolize eder ve ziyaretçilerinizi rahatlatmak için kullanılabilir. Mavi, tonuna bağlı olarak farklı anlamlara sahiptir. Açık mavi rahat ve güven verici olabilir, koyu mavi bir web sitesi daha kurumsal bir his verir. Sitenizde 2 veya en fazla 3 dominant renk vermeden önce web sitenizin ana sayfası için renkleri seçme konusunda daha fazla bilgi isteyebilirsiniz .

Ziyaretçilerin ihtiyaç duyduğu her şeyi web sitenize ekleyin

Bir ana sayfadan atlanan en yaygın bilgiler coğrafi konumdur. Belirli bir şehre veya belirli bir ülkeye hitap ediyorsanız ve yalnızca bu konumdaki müşterileri çekmekle ilgileniyorsanız, web sitenizin ana sayfasında bunu belirtin! Önemli satış noktalarınızı ve sunduğunuz ürün veya hizmeti belirtmek de önemlidir.

Görüntü linklerinin çalışır durumda olduğundan emin olun veya iyi bilinen ikonik semboller kullanın ya da görüntüye eşlik eden iyi bir metin yazın. Ziyaretçilerin görüntünün nereye gittiğini görmek için resimlerin üzerine gelmesi beklenen “gizemli yapma animasyonundan” kaçının. Pratikte bu, tasarımcıyla aynı bağlantıları yapamayan ziyaretçileri hayal kırıklığına uğratıyor.

Şirketiniz ya da Kendiniz için En İyi Çözümü ve Hizmetleri Bulun.